Strefa klienta:        |   Rejestracja
Newsletter:    
Poczta:     

strona główna informacje o nas vademecum obiekty noclegowe partnerzy reklama kontakt z nami
Typ obiektu:
Położenie:
Cena od: Cena do:
   
Aktualności
Kochani, Urlopbezbarier.pl - serwis turystyczny adresowany nie tylko do osób niepełnosprawnych wznawia działalność. Naszym nowym znajomym ... wiecej
... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, ... wiecej
Akcja "Bliżej wody" to jedna z wielu akcji, organizowanych ... wiecej

Sonda

Gdzie spędzisz urlop w 2016?
Gdańska lekcja historii


Lato sie zbliża a my planując wakacyjny wypoczynek już zastanawiamy się gdzie? dokąd? i  co w tyn czasie zwiedzić?? Mamy dla Was propozycję w przerwie  spacerów po trójmiejskich plażach warto wybrać się do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Placówka ta w ramach Programu Edukacji Muzealnej Sowa prowadzi zajęcia przeznaczone dla niepełnosprawnych dzieci.Są to:
Sowoty - cykliczne spotkania rodziców i dzieci organizowane przez Muzeum Historyczne Miasta Gdańska w ramach Programu Edukacji Muzealnej SOWA. Spotkania mają na celu prezentowanie wnętrz muzealnych w sposób atrakcyjny zarówno dla rodziców, jaki i dzieci. Organizatorzy chcą , aby ta z pozoru surowa przestrzeń stała się miejscem wspaniałych przygód, ścieżką, na której młodzi odkrywcy postawią swoje pierwsze kroki i nie zapominajmy o tym – SOWOTA to okazja do zawiązania nowych przyjaźni! Prowadzimy zajęcia integracyjne dla dzieci niepelnosprawnych ruchowo, intelektualnie oraz dla dzieci z dysfunkcjami wzroku i słuchu.
Historyczne urodziny dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Jubilat wraz z towarzyszącymi mu gośćmi, może spędzić swoje urodziny na zabawie w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.
Do wyboru jest kilka elastycznych scenariuszy, które zostaną dopasowane do upodobań dziecka.
Wśród nich są:
- Urodziny Dworskie: wybór pary królewskiej, nawiązania do tradycji koronacyjnych, wybór funkcji nadwornych. Tak przygotowany orszak rusza na wycieczkę po Dworze Artusa, gdzie napotyka różne zadania. (Dwór Artusa)
- Urodziny Magiczne: wiedźma we własnej osobie przedstawi dzieciom zagadnienia z zakresu magii i czarów. Ukazane zostaną prawdziwe oblicza niewyjaśnionych zjawisk uznawanych w przeszłości za magiczne. (Dwór Artusa)

© 2010 urlopbezbarier.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, system cms: NetCoding.pl