Strefa klienta:        |   Rejestracja
Newsletter:    
Poczta:     

strona główna informacje o nas vademecum obiekty noclegowe partnerzy reklama kontakt z nami
Typ obiektu:
Położenie:
Cena od: Cena do:
   
Aktualności
Kochani, Urlopbezbarier.pl - serwis turystyczny adresowany nie tylko do osób niepełnosprawnych wznawia działalność. Naszym nowym znajomym ... wiecej
... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, ... wiecej
Akcja "Bliżej wody" to jedna z wielu akcji, organizowanych ... wiecej

Sonda

Gdzie spędzisz urlop w 2016?
Ośrodek Benecko w Karkonoszach – odpowiedni dla rodzin z dziećmi

W pobliżu znajdziemy centra naciarskie: Vítkovice w Karkonoszach z kolejką krzesełkową Express Prezydencki i Herlíkovice z kolejką krzesełkową na Žalý.  Szpindlerowy Młyn jest oddalony jedynie o  25 km.

Zjazdy wieczorne w godz. od 19 do 21 oferują trasy: HSK, Kejnos, Macher.

Trasy biegowe:
- 3 trasy okrężne o długości 3, 4 i  6 kilometrów w pobliżu hotelu Žalý (trasy niebieskie)
- Benecké kolečko – przygotowane trasy treningowe o długości ok. 1 km
- trasa w kierunku wieży widokowej Žalý (zielona). Od Bellevue w kierunku na Rovinkę (punkt gastronomiczny), przez Jánský vrch do hotelu Žalý i na wieżę widokową Žalý. Wieża z nową, stylową restauracją czynna w godz. od 10 do 16. W piękną pogodę można stąd dojrzeć Mladą Boleslav a nawet Pragę. Powrót tą samą trasą w kierunku hotelu Žalý lub czerwoną trasą turystyczną na  Zlatą Vyhlídkę.
- z Benecka na Janovą horę – Farma Huculska
Od Bellevue na Rovinkę, na Janovą horę. Znajdziemy tu przyjemną gospodę, z atrakcjami dla najmłodszych – koniami huculskimi. Powrót – ta samą drogą lub trudniejszą trasą – na Horní Mísečky - stadion i dalej w kierunku na Rovinkę i Benecko.

Propozycje nie tylko dla narciarzy:
- Benecko
– Bowling bar, kręgle
- Jilemnice (9 km) – pływalnia, basen dla dzieci, Muzeum Karkonoskie prezentujące historię i etnografię zachodnich Karkonoszy, rozwój narciarstwa w Czechach.
- Szpindlerowy Młyn – Aquapark
- Vrchlabí – Muzeum Karkonoskie mieszczące się w trzech zabytkowych domach, prezentujące m.in. sztukę ludową i rzemiosło artystyczne regionu

Przykładowe ceny karnetów (w CzK):
Karnet na 1 dzień (godz. 9-17): 450 dorośli, 350 dzieci
Karnet na 5 dni: 2100 dorosli, 1520 dzieci
Zniżki dla rodzin i grup szkolnych!

Zakwaterowanie:
Szeroka oferta zakwaterowania: od hoteli trzygwiazdkowych, poprzez rodzinne pensjonaty, apartamenty, po schroniska turystyczne
Wszyscy turyści zakwaterowani w obiektach należących do Stowarzyszenia Ruchu Turystycznego na Benecku otrzymują kartę gościa, uprawniającą do zniżek w ośrodku narciarskim. Wykaz obiektów znajdziemy na www.benecko.info

Turyści, którzy zarezerwują nocleg za pośrednictwem Centrum Informacji Turystycznej Flora  (oferuje nowy system rezerwacji on-line) otrzymują 15% zniżkę na zakup wybranego karnetu narciarskiego w ośrodku Benecko (www.benecko.com).

Czechy: zimowe nowości i atrakcje województwa libereckiego

Graniczące z Polską województwo librereckie jest idealnym miejscem na uprawianie sportów zimowych. Obejmuje cztery pasma górskie – częściowo Karkonosze, góry Izerskie, Łużyckie i Jeszczedzki grzbiet.  

Tutejsze świetnie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe są idealne zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i początkujących oraz rodzin z dziećmi.   W górach Izerskich znajdziemy nartostrady o różnych poziomach trudności w ośrodkach: Ještěd,  Tanvaldsky Špičák, Albrechtice i Rejdice. Łagodniejsze stoki dla początkujących oferują ośrodki Bedřichov, Desné, Hrabětice, Janov nad Nisou, Zásada, Josefov důl czy Kořenov.

Góry Izerskie sa prawdziwym rajem dla miłośników biegówek. Magistrala Izerska obejmuje około 155 km przygotowanych tras biegowych. Najlepsze warunki śniegowe panują m.in. w okolicach Bedřichova, Kristiánova, Nové louky. Ogółem znajdziemy tu 170km przygotowanych tras.  

Długie i trudne trasy karkonoskie zadowolą zaawansowanych narciarzy. Nowoczesne kolejki linowe znajdziemy w ośrodkach: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Vysoké nad Jizerou, Horní Mísečky, Benecko, Szpindllerowy Młyn,  Herlíkovice i Jańskie Łaźnie. Karkonosze są pokryte gęstą siecią tras – jest tu ich ponad 550 km. Dzięki Magistrali Karkonoskiej, o długości 71 km, można przejechać całe pogórze od zachodu na wschód, więc od Harrachova przez Szpindlerowy Młyn i Pec pod Śniezką aż do Žacléřa. Kolejne przygotowane trasy znajdziemy na Benecku, Mísečkach cz w Vítkovicach.   W górach Łużyckich trasy znajdziemy w okolicach szczytu Luž i Jedlová oraz w gminach Polevsko, Kytlice, Prácheň, Svor i Prysk.   Na miłośników adrenaliny w województwie libereckim czekają wspaniałe atrakcje: skijöring, snowtubing, snowkitting, skutery śnieżne, snowjumping, snowbungeejumping, przejażdżki psimi zaprzęgami.   Prawie wszystkie ośrodki oferują szkółki narciarskie, niektóre także szkółki snowboardowe. 

28 grudnia 2010 został uroczyście otwarty na stoku Javorníka nowy ośrodek sportowy Obří Sud Javorník. Jest tu m.in. czteroosobowa kolejka krzesełkowa, trasa zjazdowa o długości 900 m, trasa skicross 1500 m, tor bobslejowy 1100 m. Do ośrodka należy słynny pensjonat Obří Sud (Wielka Beczka), który po trzydziestu pięciu latach powrócił na Javornik. Pensjonat stał na szczycie od roku 1899. Po pożarze w 1974 roku został odbudowany dopiero niedawno.  Znajdziemy tu także restaurację na około trzydzieści miejsc. (http://www.areal-obrisud.cz).

78 edycja Świeta Cytryny w Menton - Francja

Święto Cytryny w Menton to wydarzenie naprawdę wyjątkowe, które każdego roku przyciąga rzesze uczestników. Przybywają by podziwiać defilady oraz monumentalne konstrukcje, stworzone wyłącznie z pomarańczy i cytryn.

Na terenie ogrodów Biovès (Jardins Biovès), odwiedzający mogą także oglądać dwanaście gigantycznych obrazów, które co roku opowiadają inną historię.

Temat przewodni 78 edycji to „Menton upamiętnia Wielkie Cywilizacje” (« Menton célèbre les Grandes Civilisations »).

Z tej okazji miasto Menton przygotowało różne animacje:

  • « Parada złotych owoców », w niedziele 20, 27 lutego i 6 marca, dziesięć powozów udekorowanych cytrusami krążących brzegiem morza w świątecznej, imprezowej atmosferze. Widzowie moga podziwiać procesję z przyłączyć się do artystów i spacerować trasą pochodu.
  • « Parady nocne »: w czwartki 24 lutego i 3 marca o godz. 20.30
  • Ogrody Biovès pełne światła: 18, 22, 25 lutego i 1,4 marca tym magicznym miejscu podziwiać będzie można przedstawienie światła i dźwięku.
  • Wystawy: « Festiwal Orchidei » będzie okazją do przyjrzenia się z bliska najpiękniejszym gatunkom i okazom tych kwiatów. Z kolei podczas « Salonu Rzemiosła » można będzie obejrzeć dzieła i wyroby lokalnych twórców.

Przez cały czas trwania 78 święta Cytryny, liczne dodatkowe animacje będą organizowane w całym mieście..

... a duchy wciąż straszą

Jeśli chcieliby Państwo spotkać Białą Damę i wysłuchać mrożących krew w żyłach opowieści o duchach i straszydłach zapraszamy do Czech – kraju zamków, bajecznych  pałaców i średniowiecznych twierdz. Każda z tych budowli skrywa wielowiekową tajemnicę, którą można odkryć wędrując po komnatach i lochach.  

Znajdujący się w ...

Czeskie jarmarki zapraszają...

Świąteczna atmosfera wypełni Pragę już 28 listopada, kiedy to na Rynku Starego Miasta rozbłyśnie piękna choinka i rozpocznie się jarmark adwentowy. Na odświętnie przystrojonych stoiskach będzie można zakupić dekoracje świąteczne, ozdoby ze słomy, pierniczki, pachnące  świeczki, a także ciepłe szale i czapki. Zmarznięci goście z przyjemnością skosztują gorącego punczu ...

Gość niepełnosprawny w muzeum - szkolenie dla muzealników

O inicjatywie "Galerii przez dotyk już informowaliśmy, teraz pora na kolejną mianowicie w  dniach 24-25 listopada 2010 odbędzie się szkolenie dla edukatorów muzealnych pod nazwą  GOŚĆ NIEPEŁNOSPRAWNY INTELEKTUALNIE W MUZEUM, którego organizatorem jest Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.  

Cel i charakter szkolenia:
Szkolenie przeznaczone jest ...

  2  3  4  5  6  
© 2010 urlopbezbarier.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, system cms: NetCoding.pl