Strefa klienta:        |   Rejestracja
Newsletter:    
Poczta:     

strona główna informacje o nas vademecum obiekty noclegowe partnerzy reklama kontakt z nami
Typ obiektu:
Położenie:
Cena od: Cena do:
   
Aktualności
Kochani, Urlopbezbarier.pl - serwis turystyczny adresowany nie tylko do osób niepełnosprawnych wznawia działalność. Naszym nowym znajomym ... wiecej
... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, ... wiecej
Akcja "Bliżej wody" to jedna z wielu akcji, organizowanych ... wiecej

Sonda

Gdzie spędzisz urlop w 2016?
16 czerwca otwarcie Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

Prace przy budowie Termy Bania na finiszu. Już niespełna miesiąc pozostał do otwarcia kompleksu basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej. Otwarcie zaplanowane na 16 czerwca będzie najmocniejszym akcentem rozpoczynającego się sezonu letniego na Podhalu.

Już na samym początku podjętych prac oczywistym było, iż powstający obiekt będzie ze wszech miar wyjątkowy. Białczańska Terma to nie tylko nowoczesny basen z wieloma atrakcjami. To przede wszystkim połączenie nowoczesności – głównie za sprawą innowacyjnych technologii – z tradycyjnym góralskim folklorem, który można dostrzec w architekturze obiektu.  

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy dach Bani – pokryty roślinnością doskonale uzupełnia tatrzański krajobraz. Na falistym dachu obiektu znajdą się rojniki, rozchodniki, macierzanka oraz inne kwitnące, kolorowe zioła. Dzięki tej specyficznej, górskiej roślinności dach Termy Bania będzie sprawiał wrażenie kwitnącej łąki.    

To nie jedyna intrygująca strona obiektu. Do najważniejszych atutów białczańskiej Termy z pewnością będzie należeć kąpiel w wodzie termalnej – znanej ze swoich zdrowotnych właściwości. Woda w obiekcie wydobywana jest z głębokości 2500 m i dostępna będzie w każdym z basenów. Jej pierwotna temperatura wynosi 72 stopni Celsjusza. Docelowo będzie schładzana do temperatury 24-38 stopni. Dodatkowo wykorzystywana będzie do ogrzewania budynku, co pozwoli na 100% wykorzystanie dobrodziejstw geotermii.  

Zaznaczyć należy również, iż atrakcje Termy Bania będą mocno różnorodne. Dlatego też obiekt będzie podzielony na strefy. Rodzinom z dziećmi dedykowana będzie Strefa Głośna – będąca kwintesencją parku rozrywki. Ci, którzy będą chcieli korzystać z bardziej spokojnych form relaksu będą mogli korzystać ze Strefy Cichej. Kolejne strefy regeneracji i odpoczynku to Saunarium oraz SPA i Wellness. Goście Termy będą mieli również okazję, by spróbować tradycyjnych, góralskich potraw, które serwowane będą w punktach gastronomicznych obiektu.  

Mimo, że do otwarcia pozostał jeszcze miesiąc, zainteresowanie ze strony turystów rośnie. Ten fakt nie dziwi, zważywszy, że w tym regionie – tak po polskiej jak i po  słowackiej stronie nie powstał jeszcze obiekt, łączący w sobie tak wiele różnorodnych cech.
W najbliższym czasie opublikujemy materiał o udogodnieniach dla ON. 

Więcej informacji: Natalia Dusek, natalia@panpikto.pl,

AIR FAIR 2011 w Bydgoszczy

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A po raz piąty przygotowują wystawę „AIR FAIR - Wszystko dla lotnictwa”. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 maja 2011 roku na terenie WZL-2 S.A. przy ul. Szubińskiej 107 w Bydgoszczy. 

Tradycyjnie pierwszy dzień wystawy 20 maja 2011 roku to dzień zamknięty  zarezerwowany jest dla spotkań biznesowych, natomiast w sobotę 21 maja 2011 roku miłośnicy i sympatycy skrzydeł będą mogli podziwiać flotę Sił Powietrznych. Zaprezentujemy samoloty bojowe, transportowe, śmigłowce oraz samoloty cywilne.

Impreza odbywać się będzie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych, które organizuje trzecią edycję SUPPLY.

Patronatem honorowym wystawy będzie Minister Obrony Narodowej, Prezes Aeroklubu Polskiego, a także Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Podczas wystawy nastąpi oficjalna uroczystość otwarcia kompleksu oczyszczalni ścieków przemysłowych, która została częściowo dofinansowana ze środków unijnych. Ponadto, WZL-2 wraz z przedstawicielami firmy Lockheed Martin wmurują kamień węgielny pod budowę hangaru do zdejmowania powłok lakierniczych z samolotów F-16 metodą kuleczkowania.

źródło: http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/

Inauguracja sezonu turystycznego w Kujawsko-Pomorskim

INAUGURACJA SEZONU TURYSTYCZNEGO W TORUNIU
Inauguracja Sezonu Turystycznego w Województwie Kujawsko-Pomorskim odbędzie się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, dnia 7 maja w godz. 10.00 – 18.00.

Cudze chwalimy, swego nie znamy…

W tym dniu będzie miało miejsce wiele wydarzeń, które w sposób symboliczny mają zaznaczyć inaugurację sezonu turystycznego w regionie, m.in. rozpoczną się rajdy rowerowe, piesze  i  kajakowe. Oprócz tego chcemy stworzyć mieszkańcom możliwość zapoznania się
z walorami turystycznymi województwa, aby planując weekendowy wypoczynek i rekreację wzięli pod uwagę ofertę produktów turystycznych regionu. Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu zorganizuje „Prezentację Produktów Turystycznych Pomorza i Kujaw”. Prezentacja będzie miała formę mini targów, adresowanych do  wszystkich mieszkańców regionu, a w szczególności do społeczności aglomeracji Bydgosko-Toruńskiej. 
Na scenie wystąpią lokalne zespoły.

Dla wystawców jest  to doskonała okazja do wypromowania imprez i wydarzeń, które odbędą się  w miastach i miasteczkach województwa kujawsko-pomorskiego w tegorocznym sezonie turystycznym.
źrółdło:http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl

Wielkanoc 2011

Zdrowych  Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie oraz udanych wakacyjnych wyjazdów  wszystkim swoim sympatykom i partnerom biznesowym życzy- Urlopbezbarier.pl

Muzeum Powstania Warszawskiego dla niewidomych i niesłyszących

Nowoczesny system audioprzewodników w  Muzeum Powstania Warszawskiego pozwoli  niewidzącym na niemal pełne zwiedzanie ekspozycji. Dzięki wgranej audiodeskrypcji, czyli głosowemu opisowi tego, co widzimy oraz wielofunkcyjności systemu audioprzewodników z czasem będą mogli sami wybierać trasę zwiedzania.  

Od początku istnienia Muzeum budowało ekspozycję z myślą o interakcji ze zwiedzającymi (monument z odgłosem bijącego serca, motocykl, czy replika karabinu typu „sten”). Dla grup niewidzących dodatkowo udostępniono kilkanaście oryginalnych zabytkowych przedmiotów z naszych zbiorów (hełm, granaty, naboje, opaska, blaszka obozowa itp.) do oglądania dotykowego, dostępnych w Sali Małego Powstańca.  

Obecnie Muzeum oferuje system zwiedzania grupowego z udziałem przewodnika oraz odbiorników z wgranymi opisami ekspozycji głównej części ekspozycji. Jest on dostępny w każdą środę w godzinach otwarcia placówki
W rezerwacji prosimy o zaznaczenie: czy zwiedzający są osobami niewidzącymi czy niesłyszącymi oraz podanie ilości osób.

Muzeum jest też dostępne dla niesłyszących. Oferujemy system zwiedzania grupowego z udziałem naszego przewodnika oraz towarzyszeniem tłumacza języka migowego. Jest on dostępny na zamówienie w każdy piątek w godzinach otwarcia Muzeum. Rezerwacje: fax: 22 539 79 37 lub e-mail: ekspozycja@1944.pl     W rezerwacji prosimy o zaznaczenie: czy zwiedzający są osobami niewidzącymi czy niesłyszącymi oraz podanie ilości osób.
Na stronie Muzeum jest też możliwe pobranie audioprzewodnika MPW w wersji pełnej lub skróconej.

info: www.1944.pl

 

Maskarady, bale, pochody - karnawałowe szaleństwa w Czechach

W tym roku na Prażan i turystów karnawałowe zabawy czekają od 25 lutego do 9 marca, w różnych miejscach, zarówno pod gołym niebem, jak i w pałacach, muzeach, restauracjach i hotelach. Kostium karnawałowy możemy wypożyczyć lub zakupić w pałacu Clam – Gallasa w wypożyczalni Budoir przy ulicy Husovej w centrum Pragi. Właśnie tu odbędzie się 5 marca chyba największe wydarzenie praskiego karnawału – Crystal Ball, wielki barokowy bal maskowy. Romantykom polecamy udział w karnawałowym rejsie masek po rzece Wełtawie. Niektóre restauracje praskie serwować będą nawet specjalne menu karnawałowe.

Tradycyjną czeską zabawę karnawałową doceniło w listopadzie 2010 roku UNESCO. Na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego wpisany został bowiem pochód karnawałowy z Hlinecka w województwie pardubickim. W tutejszych wioskach Vortová, Studnice, Hamry czy Blatno pochody karnawałowe odbywają się, według etnografów, już od ponad 200 lat. Stroje, maski i zwyczaje przez cały ten okres pozostały niemal niezmienne. W korowodzie uczestniczą dwa rodzaje masek: ładne - w czerwonych barwach i brzydkie - w czarnych. W tym roku na pochód zapraszamy 26 lutego. Na gości czeka wesoła zabawa, tańce ludowe i  wiele innych atrakcji.  
Oryginalnie zabawimy się w karnawale także w miejscowości Strání na wschodnich Morawach, w Białych Karpatach. Każdego roku przybywają tu zespoły folklorystyczne z całych Czech i z zagranicy. Atrakcją okolicy jest karnawałowy taniec z mieczem. Według dawnych legend tańczyli go miejscowi zbójnicy. Obecnie uczestnicy karnawału odwiedzają tutejsze domy i w każdym wykonują taniec z ozdobionymi mieczami. W tańcu uczestniczy zawsze pięć osób, stojących w kole  i gospodarz, który nadziewa później na drewniane rożno słoninę, kiełbaski, przywiązuje butelkę śliwowicy i obdarowuje nimi gości.  
Barwne zabawy z korowodami masek, występami zespołów ludowych znajdziemy także na drugim końcu Czech, w położonym na zachodzie kraju regionie Chodsko.  Najbardziej znane i największe uroczystości odbywają się w cztery ostatnie dni karnawału w Postřekově, a mniejsze zabawy praktycznie w każdej tutejszej wiosce.  
Karnawał możemy świętować także w Skansenie Wołoskim w Rožnovie pod Radhoštěm na północnych Morawach, największym i najstarszym skansenie w środkowej Europie. Oprócz tradycyjnego korowodu masek i barwnych występów folklorystycznych na gości czekają liczne przysmaki gastronomiczne. W pierwszą sobotę karnawału (26.02.) odbędzie się tu bowiem konkurs na najlepszą kiełbaskę wołoską i najlepszy wołoski salceson.  
Karnawałowa atmosfera wypełni nie tylko czeskie wioski, ale także miasta. Brno, drugie co do wielkości miasto w Republice Czeskiej, przygotowało specjalnie na okres karnawału  wystawę tematyczną nazwaną Bale, tańce, karnawały. Wystawę możemy zwiedzać w Krajowym Muzeum Morawskim, w Pałacu Panien Szlachcianek. Każdego roku barwne pochody masek przemierzają Czeski Krumlov czy Telć.

  1  2  3  4  5  
© 2010 urlopbezbarier.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, system cms: NetCoding.pl