Strefa klienta:        |   Rejestracja
Newsletter:    
Poczta:     

strona główna informacje o nas vademecum obiekty noclegowe partnerzy reklama kontakt z nami
Typ obiektu:
Położenie:
Cena od: Cena do:
   
Aktualności
Kochani, Urlopbezbarier.pl - serwis turystyczny adresowany nie tylko do osób niepełnosprawnych wznawia działalność. Naszym nowym znajomym ... wiecej
... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, ... wiecej
Akcja "Bliżej wody" to jedna z wielu akcji, organizowanych ... wiecej

Sonda

Gdzie spędzisz urlop w 2016?
Szlak Frontu Wschodniego I wojny światowej - wspaniała lekcja historii

Stworzenie ponadregionalnego "Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej" to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyło się aż osiem Województw. Projekt ten ma na celu wykreowanie i promocję nowej atrakcji turystycznej o znaczeniu ogólnopolskim, a przede wszystkim wykorzystanie do celów turystycznych zachowanych miejsc walki, obiektów i materialnych śladów I Wojny Światowej ...

Nowa odsłona linkownika dla niepełnosprawnych

Miło Nam poinformować, że InfoLinkownik  - Informator Niepełnosprawnych przeszedł gruntowną modernizację, jest bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym  i zmienił adres na http://infolinkon.waw.pl .  

Kulturalny raj dla niepełnosprawnych

Paryskie muzeum Pompidou to jedno z najważniejszych kulturalnych miejsc we Francji. Nic dziwnego że  cieszy  się zainteresowaniem również i wśród niepełnosprawnych miłośnikow sztuki. Okazuje się, że nie jest to zainteresowanie jednostronne. Przekonać się o tym można natychmiast gdy przekorczymy progi charakterystyczneg  budynku. Wiszą w nim obrazy kubistów Picassa i Braque'a, są prace Chagalla, Matisse'a, Duchampa. Między nimi codziennie przechadzają się niewidomi, upośledzeniu umysłowo, ludzie jeżdżący na wózkach. Zwiedzają i - co najważniejsze - robią to z prawdziwym zainteresowaniem, bo zajmują się nimi profesjonaliści. W salach czekają na nich dotykowe wersje obrazów, specjalne nagrania, przygotowane do potrzeb upośledzonych programy wycieczek. Osoby na wózkach na każde z pięter charakterystycznego budynku dostaną się bez problemu. W muzeum niepełnosprawni mogą się poczuć jak u siebie.

 

MIGAM.PL- rozkręca się na dobre

W maju tego roku ruszył największy w Polsce  video słownik języka migowego - WWW.MIGAM.PL , który jest całkowicie darmowy.
W tej chwili znajduje się tam ok. 3200 znaków. Docelowo ma ich być ok. 7000, pojawią się także tłumaczenia z innych języków – w sumie słownik będzie zawierał do 20 000 znaków. Charakterystyka słownika:

  • Całkowicie darmowy;
  • Największy w Polsce, jeden z większych w Europie; ·       
  • Strona obsługuje 53 języki /angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i wiele innych/ ·       
  • Wysoka Jakość nagrań ·       
  • Profesjonalni lektorzy ·       
  • Bardzo dobry  i wydajny Player  

Z zasobów strony może skorzystać każdy po zarejestrowaniu się i założeniu konta – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę interesujące nas słowo, a obok zobaczymy film, na którym będzie ono pokazane. W ten sam sposób można także przejść kurs języka migowego na dwóch poziomach – elementarnym i doskonalącym. W obu modułach znajdują się 42 bloki tematyczne.   W serwiise od momentu „otwarcia” za darmo odnotował ponad 85  % przyrost odwiedzin i rejestracji nowych użytkowników.  Szacuje się, że do końca tego roku ilość odwiedzin miesięcznie będzie oscylować w okolicach 50 000 unikatowych użytkowników  .  

Siłą sprawczą całego przedsięwzięcia jest Olgierd Kosiba, prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST. Od wielu lat prowadzi on kursy języka migowego i spotyka się z ogromnym zapotrzebowaniem na materiały edukacyjne. Pomysł na portal jest odpowiedzią na tę potrzebę. Strona ma być kompendium wiedzy o znakach migowych.  

Autorzy słownika nie stawiają się w roli autorytetów, ale chcą pokazać różnorodność języka migowego. Dlatego też na stronie znajdziemy znaki zunifikowane, prezentowane w książkach, jak również znaki stosowane przez osoby niesłyszące pochodzące z różnych rejonów Polski. „Gwarowe” określenia języka migowego oznaczono na naszych filmach literą G

Za część informatyczną odpowiada Przemysław Kuśmierek, prezes zarządu RKPK Sp. z.o.o., właściciel i główny koordynator projektu.  

Patronat merytoryczny nad stroną objęło Towarzystwo Osób Niesłyszących „TON” oraz Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „Gest”.  
Kolejnym etapem rozwoju jest wydanie i utrzymanie bezpłatnej internetowej gazety – pierwszy numer koniec września 2011

Łatwiejsze podróże osób niepełnosprawnych.

PolskiBus.com, który  rozpoczął swoją działalność w czerwcu 2011 roku stara się wyjść na przeciw oczekiwaniom niepełnosprawnych podróżnych.

W większości przypadków, autokary są nisko pokładowe, mają wygodne fotele dla osób z trudnościami w chodzeniu i udogodnienia dla pasażerów, którzy wymagają pozostania w wózkach inwalidzkich przez cały czas.

W przypadku osób korzystających na co dzień z wózków inwalidzkich, które są w stanie wejść po schodach na pokład autokaru, wózki zostaną przechowane w luku bagażowym, a kierowca pomoże im zająć miejsce w fotelu.

Jednakże osoby korzystające na co dzień z wózków inwalidzkich, które muszą w nich pozostać podczas podróży na pokładzie autokarów PolskiBus.com, proszone są o kontakt telefoniczny pod numer 00 48 22 417 62 26 (obowiązują standardowe stawki za połączenia) nie później niż 3 dni robocze przed planowaną podróżą i potwierdzenie pracownikowi obsługi klienta daty, godziny i miejsca docelowego podróży w godzinach:

Od poniedziałku do piątku: od 08:00 do 20:00 (czasu środkowoeuropejskiego)
Soboty: od 10:00 do 18:00 (czasu środkowoeuropejskiego)
Niedziele: od 10:00 do 18:00 (czasu środkowoeuropejskiego)

Pracownik firmy Polski bus com  upewni się, że w danym dniu będzie wolne miejsce na pokładzie jednego z autokarów należących do floty. Jeśli znajdzie się miejsce dla pasażera z wózkiem inwalidzkim na pokładzie danego autokaru, zostanie mu przydzielony bilet na dany kurs. W przypadku, gdy na żądane połączenie nie będzie wolnych miejsc, zostanie mu zaproponowany inny termin odjazdu. Należy również poinformować przedstawiciela, czy wraz z osobą niepełnosprawną  będzie podróżowała inna osoba, np. znajomy, krewny lub opiekun i wówczas zostanie dokonana również rezerwacja dla tej osoby.

Jednocześnie PolskiBus.com  prosi  aby osoby niepełnosprawne podróżowały w towarzystwie innej osoby, krewnego lub opiekuna, ponieważ wiele naszych połączeń przemierza długie odcinki drogi pomiędzy przystankami. gdyż w przypadku potrzeby skorzystania z toalety podczas podróży  kierowca nie będzie miał możliwości zatrzymania autobusu lub udzielenia pomocy. Aby skorzystać z toalety, osoba niepełnosprawna będzie musiała wejść po kilku stopniach na górny pokład, przejść wzdłuż przejścia, a następnie zejść po kilku stopniach w dół.

Masmy nadzieję, że będzie to  duże ułatwienie i pomoże śmielej planować podróż niepełnosprawnym turystom.

żródło:PolskiBus.com

Na saninę po szlachecku i białe wino zaprasza Ziemia Tarnowska

Oto najlepsze produkty tegorocznego konkursu "Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej":  bałe wino, sarnina po szlachecku, pstrąg wędzony i masło rzuchowskie.

Wśród laureatów konkursu znalazły się: sarnina po szlachecku (z Galicyjskiego Gospodarstwa Agroturystycznego - U Kazika z Ciężkowic); wino białe półwytrawne Solaris 2010 z winnicy Zawisza z Brzozowej; prołziok - nierówny placek z gospodarstwo agroturystycznego Wimika z Kowalowej oraz masło rzuchowskie z gospodarstwa ekologicznego z Janowic.

W kategorii produkt turystyczny - agroturystyka I miejsce zajęło gospodarstwo agroturystyczne SPA Odnowa z Biadolin Radłowskich. Jury wyróżniło także botwinkę po polsku i pstrąga wędzonego z dwóch gospodarstw agroturystycznych z Kończysk.

Zwycięzcy otrzymali prawo używania w celach reklamowych tytułu "Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej 2011"

  1  2  3  4  5  
© 2010 urlopbezbarier.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, system cms: NetCoding.pl