Strefa klienta:        |   Rejestracja
Newsletter:    
Poczta:     

strona główna informacje o nas vademecum obiekty noclegowe partnerzy reklama kontakt z nami
Typ obiektu:
Położenie:
Cena od: Cena do:
   
Aktualności
Kochani, Urlopbezbarier.pl - serwis turystyczny adresowany nie tylko do osób niepełnosprawnych wznawia działalność. Naszym nowym znajomym ... wiecej
... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, ... wiecej
Akcja "Bliżej wody" to jedna z wielu akcji, organizowanych ... wiecej

Sonda

Gdzie spędzisz urlop w 2016?
Centrum Hewelianum od września bez barier

... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, zaowocowała pojawieniem się na mapie Gdańska zupełnie nowego produktu turystycznego. Na Górze Gradowej powstało nowoczesne i przyjazne turystom centrum popularyzacji nauki, gdzie oprócz zdobycia wiadomości z fizyki, astronomii, historii czy biologii można po prostu spędzić mile czas z rodziną spacerując wśród zieleni.

W ramach realizacji projektu „Centrum Hewelianum, we wrześniu 2012 r. udostępniony zostanie zwiedzającym tzw.obiekt „bez barier” (laboratorium amunicyjne nr 3 przygłównym placu) w pełni przystosowany do potrzeb osób z różnymi rodzajami orazstopniem niepełnosprawności (znacznym, umiarkowanym i lekkim), szczególnynacisk położony został na potrzeby osób niewidomych i słabo widzących. To Etap IB” budowykompleksu edukacyjno - rekreacyjnego w Gdańsku finansowanego w ramachRegionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata2007-2013.W korytarzu obiektu,prowadzącym do sali głównej, zaplanowano trzy dotykowe makiety wiszące: dwieprzedstawiające miejsce, w którym znajduje się ekspozycja, czyli laboratoriumamunicyjne nr 3 (elewacja i rzut) oraz płaskorzeźbę - portret JanaHeweliusza (patrona Centrum Hewelianum).

W sali głównej dominującym akcentem będzie stojąca makieta dotykowa Fortu GóryGradowej. Program iluminacji - podświetlanie wybranych punktów na makiecie -będzie zsynchronizowany z filmami animowanymi, prezentacją multimedialną orazinformacją głosową. Dodatkowo w sali głównej znajdą się dwie dotykowe makietywiszące - współczesne panoramy Gdańska z dwóch punktów widokowych na terenieFortu Góry Gradowej. Wszystkie makiety z założenia będą dostosowane do potrzebosób niepełnosprawnych, czyli łatwo dostępne, bezpieczne w użytkowaniu m.in.przez dotyk oraz zaopatrzone w napisy brajlowskie.

Również pozostałe wystawy przygotowywane w ramach projektu zostanązaprojektowane w sposób umożliwiający ich jak najszersze użytkowanie przezosoby niepełnosprawne. W obiektach pojawią się napisy brajlowskie orazspecjalne elementy dedykowane osobom niewidomym i niedowidzącym np. rzeźba„dotykowa” kuli ziemskiej nawiązująca do tematyki wystawy interaktywnej zzakresu nauk o Ziemi.

Dodatkowo w budynku koszar schronowych zainstalowana zostanie winda orazpowstanie system orientacji przestrzennej ułatwiający osobom niepełnosprawnymporuszanie po obiekcie.

© 2010 urlopbezbarier.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, system cms: NetCoding.pl