Strefa klienta:        |   Rejestracja
Newsletter:    
Poczta:     

strona główna informacje o nas vademecum obiekty noclegowe partnerzy reklama kontakt z nami
Typ obiektu:
Położenie:
Cena od: Cena do:
   
Aktualności
Kochani, Urlopbezbarier.pl - serwis turystyczny adresowany nie tylko do osób niepełnosprawnych wznawia działalność. Naszym nowym znajomym ... wiecej
... to śmiała idea połączenia nauk przyrodniczych z zabytkami architektury militarnej, dalekimi od tradycyjnych ekspozycji muzealnych, ... wiecej
Akcja "Bliżej wody" to jedna z wielu akcji, organizowanych ... wiecej

Sonda

Gdzie spędzisz urlop w 2016?
Królewska droga dla niepełnsprawnych

"Droga Królewska dla niepełnosprawnego turysty - jprowadzi niepełnosprawnych po dziedzictwie kulturowym Miasta Kraków

Nieodzowną częścią proejktu są makiety - pierwsza z nicht ustawiona jest niedaleko Barbakanu, którego przedstawia wraz z fragmentem zachowanych murów obronnych. Kolejna znajduje się zaraz za Bramą Floriańską i ukazuje Drogę Królewską w pełni. Na ul. Floriańskiej przy Domu Jana Matejki znajduje się jego płaskorzeźba będąca kolejnym elementem Drogi. Czwarta ukazująca Bazylikę Mariacką stanęła na placu przed świątynią. Kolejna ukazuje Ratusz i stoi u jego podnóża na Rynku Głównym. Szósta makieta ilustruje dzisiejszy wygląd Sukiennic, a siódma zespół klasztorny oo. franciszkanów.

To nie całość Drogi... W Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych znajduje się makieta-witraż "Bóg Ojciec - Stań się!" Stanisława Wyspiańskiego. Przed ogrodzeniem kościoła św. Piotra i Pawła znajduje się dziewiąty model, który przedstawia świątynię. Makieta na murze okalającym kościół św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej przedstawia wyobrażenie okna romańskiego. Następny model poświęcony jest  pałacowi bp. Erazma Ciołka - stan z pocz. XVII w. i znajduje się w sieni pałacu przy ul. Kanoniczej. Ostatnia makieta wieńcząca Drogę Królewską znajduje się na Wzgórzu Wawelskim. Do pierwszej dwunastki makiet dołączać będą kolejne. Najnowsza z nich stanęła na Placu Szczepańskim.

Dla niepełnosprawnych turystów przygotowano również specjalistyzny opis Drogi Królewskiej – w tym makiet oraz przejść pomiędzy nimi - skierowany głównie do osób niewidomych. Nagrano go w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) oraz udostępniono za darmo użytkownikom Internetu i osobom posiadającym telefony komórkowe wyposażone w antenę satelitarną GPS lub moduł Bluetooth umożliwiający niezależny odbiór z urządzeń zainstalowanych w pobliżu każdej z makiet i odtwarzanie komunikatów audio. Aplikacja dostępna jest na stronie krakow.pl i miejskich Punktach Informacji Turystycznej.

historia.org.pl

© 2010 urlopbezbarier.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, system cms: NetCoding.pl